Yacht Yolita – Galapagos
Yolita passar särskilt bra för dig som vill utforska Isabela och Fernandina i den västra delen av Galapagos. Fartyget har rymliga kabiner med gott om plats att koppla av efter dagar fyllda av vandring, snorkling och utflykter i land.
Se kryssning med Yolita här.
Vi har flera kryssningar och resor med Yolita, vill du veta mer eller har frågor vänligen kontakta oss.
- Kapacitet: 16 passagerare
- Servicenivå: Upgraded
- Kabiner: 8 rymliga kabiner med queen size-säng eller två separata sängar
Alla kabiner har luftkonditionering och privata badrum. - Besättning och guide: 7 personer i besättningen samt 1 expert CEO Naturalist Guide
- Byggår / renoverad: 2007 / 2016
- Storlek: 27,24 meter lång och 8,9 meter bred
- Eluttag: 110V med nordamerikanska platta kontakter
- Bekvämligheter: Snorkelutrustning, våtdräkter och strandhanddukar ingår utan extra kostnad. Ombord serveras generös frukost samt färska måltider med både ecuadorianska och internationella smaker. Alla måltider ombord ingår.
- Layout: Yolita är utformad för att kännas rymlig och hemtrevlig, med både bekväma kabiner och generösa utomhusytor där du kan koppla av mellan utflykterna på Galapagosöarna och i vattnet.
Se alla våra äventyr till Galapagosöarna här.